POVRCHOVÉ ÚPRAVY

PANDOMO se po zabroušení / zapálení a zaleštění povrchu ošetřuje nátěrem transparentním epoxidem, polyuretanem  bez obsahu rozpouštědel nebo přeolejováním speciálními oleji s obsahem vosků. Povrch je vždy sametově matný, vodoodpudivý, odolný špinění a snadno se udržuje. Uvedené povrchové úpravy brání špinění a umožňují snadnou údržbu a omyvatelnost.

V případě poškození se dá povrch opravit ( pouze odborně ), a nepodléhá stárnutí jako malba nebo tapety. Díky svému bezespárému povrchu se plochy z PANDOMA dokonale udržují a u lakované verze jim nehrozí špinění nebo vznik plísní jako například u spár dlažby v koupelně.

Olejované  PANDOMO

Podlahy ošetřené PANDOMO SL olejem jsou o 1 den rychleji hotové  ( odpadá 3. vrstva laku / přbude první údržba + nutné ošetření povrchu ) a ušetříte u nich cca 200,– Kč/m2, ale po vlastních zkušenostech od roku 2004, ji z důvodu náročnější údržby a náchylnosti povrchu, moc nedoporučujeme. Olejovaný povrch vypadá sice velmi přírodně, ale musí se často udržovat speciálními prostředky, které mu zajišťují dostatečnou impregnaci před možným vsakováním nečistot nebo vlhkosti do jeho povrchu.  Použití olejovaného povrchu v koupelně je vysloveně nevhodné, nedoporučujeme ho a ani neprovádíme.

Lakované PANDOMO

Lakované povrchy PANDOMO jsou nejodolnější a nejpraktičtější variantou tohoto výrobku.   K hotovému povrchu se můžete chovat jako k dlažbě nebo linoleu, které nevyžaduje náročnou údržbu. Vzhled je sametově matný a oproti lesklejším povrchům vám hodně odpustí. Při použití laku ( Epoxid / Polyuretan ) v koupelně ván nehrozí plesnivění nebo pronikání vody do stavebních konstrukcí jako tomu může být u olejovaných povrchů.  Na lakované povrchy poskytujeme prodlouženou záruku v trvání 36 měsíců.

AB PARKET PLUS . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

K lakování námi zhotoveného PANDOMA používáme produkty PORFIL Německé firmy  P.B.I. gmbh kterou pro Český trh i zastupujeme.  Produkty této firmy jsme vybraly po 5 letech hledání a zkoušení všech vhodných a dostupných povrchových úprav.  Pro vaší představu zde uvádíme fungování klasických povrchových úprav a námi aplikované .

obr. 1 – běžná impregnace povrchu . . . . na druhém běžné lakování povrchu . . . .A jako poslední vám na třetím obrázku představujeme ošetření povrchu našimy laky, které finální barevné stěrky zároveň hloubkově impregnují, uzavírají póry + mikroskopické trhlinky, a zároveň vytváří pečetní uzávěr finálního povrchu. Laky Porfil se díky své optimální viskozitě vsakují hluboko do povrchu a fungují zároveň i jako bariéra proti pronikání vlhkosti v obou směrech.

Výhody PORFIL Klasická impregnace Klasické lakování

Vzhledem k aktuálně řešené administrativě spojené s údržbou stránek PANDOMO si vám dovolujeme představit naše nové stránky www.pohledove-sterky.cz